Zrezygnuj z komercyjnych kosmetyków. Jak dbać o skórę naturalnie

ach tkanki wydzielniczej roślin. Takie komórki są charakterystyczne dla roślin olejkodajnych, na przykład gatunków z rodziny sosnowatych, jasnotowatych, mirtowatych, rutowatych i baldaszkowatych. Pod względem składu olejek jest mi

Zrezygnuj z komercyjnych kosmetyków. Jak dbać o skórę naturalnie

oleum aetherium oleum aethereum) ? ciekła

Olejek eteryczny (łac. oleum aetherium, oleum aethereum) ? ciekła, lotna substancja zapachowa, znajdująca się najczęściej w specjalnych komórkach tkanki wydzielniczej roślin. Takie komórki są charakterystyczne dla roślin olejkodajnych, na przykład gatunków z rodziny sosnowatych, jasnotowatych, mirtowatych, rutowatych i baldaszkowatych. Pod względem składu olejek jest mieszaniną rozmaitych związków chemicznych, jak ketony, aldehydy, alkohole, estry, laktony, terpeny, oraz innych związków organicznych, w tym zawierających azot i siarkę związków o nieprzyjemnym zapachu (aminy, tiole).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki


Kosmetyki z różnych części świata

Kosmetyki naturalne mają ogromne rzesze fanów, a ich wybór na rynku staje się coraz bardziej szeroki. Oferowane są nawet kosmetyki w całości robione ręcznie, co rzeczywiście przyciąga uwagę. Kosmetyki naturalne całymi garściami czerpią inspirację ze świata. W Polsce w ostatnim czasie dużą popularność zyskały kosmetyki orientalne, pochodzące na przykład z krajów arabskich czy Indii. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się między innymi farby ziołowe z dodatkiem henny, naturalnego barwnika czy olejki do pielęgnacji włosów.

Do wyboru mamy też orientalne kosmetyki do twarzy i ciała oraz perfumy. Generalnie, kosmetyki naturalne są obecnie niezwykle popularne, tak samo jak kosmetyki pochodzące z innych części świata.


Krótka definicja z Wikipedii. Olejki

Do połowy XX wieku olejki były uważane przez botaników za produkt odpadowy przemiany materii, niemający wpływu na rozwój roślin. Sytuacja uległa zmianie z chwilą opublikowania pracy Fraenkla (1959), który stwierdził, że metabolity wtórne decydują o żywieniowych zachowaniach owadówpotrzebny przypis. Spostrzeżenie zapoczątkowało intensywny rozwój badań w dziedzinie ekologii, dotyczących koewolucji biochemicznej zwierząt i roślin oraz roli substancji semiochemicznych w kształtowaniu struktury współczesnych ekosystemów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki