Temat - psy (opieka, szczeniaki, szkolenia)

kaniu, ale także tych, dla których pies stanowi formę zwierzęcia obronnego i przebywa ciągle na zewnątrz. Każdego psa, niezależnie od jego rasy, trzeba jednak wychować. Jest to konieczne nie tylko dlatego, aby pies nie zniszczył n

Temat - psy (opieka, szczeniaki, szkolenia)

Czy warto szkolić psa?

Biorąc do siebie szczenię należy pamiętać o odpowiednim wychowaniu zwierzątka. Dotyczy to nie tylko osób, które planują zamieszkać ze swoim pupilem w mieszkaniu, ale także tych, dla których pies stanowi formę zwierzęcia obronnego i przebywa ciągle na zewnątrz. Każdego psa, niezależnie od jego rasy, trzeba jednak wychować. Jest to konieczne nie tylko dlatego, aby pies nie zniszczył nam mebli czy innych przedmiotów osobistych. Warto szkolić zwierzę również dlatego, że dzięki temu możemy zyskać naprawdę mądre zwierzątko, które chętnie wykona wszystkie nasze komendy. Jest to niewątpliwie wielki sukces, gdy nasze wysiłki w tym zakresie skończą się sukcesem. Trzeba bowiem pamiętać, że nie każdy pies jest łatwy w wychowywaniu ? są różne psie charaktery.


Miejsca przyjazne psom znajdujące się w parkach

Wychodzenie z psami na spacery, zwłaszcza w miastach, jest rzeczą zupełnie normalną. Dzięki temu psy mogą się przewietrzyć i zaspokoić swoje potrzeby, a ich właściciele są spokojni o to, że nie będą musieli wychodzić z nimi na dwór za kilka czy kilkanaście godzin. Dlatego w wielu parkach wydzielane są specjalne miejsca dla psów. W takich miejscach można spokojnie posiedzieć razem z psem, a nawet puścić go wolno, jeżeli właściciel psa ma pewność, że nie ucieknie on zaciekawiony jakimś wydarzeniem. Parki są na pewno bardzo przyjemnymi miejscami dla psów, ponieważ są cichymi miejscami, w których pies może nawiązać kontakt z przyrodą i innymi psami również wyprowadzanymi przez swoich właścicieli.


Zanim kupisz - o pseudohodowli

Pseudohodowla ? niezarejestrowana hodowla nierasowych, nierodowodowych zwierząt domowych, nieposiadająca uprawnień hodowlanych. Hodowle tego typu prowadzone są zarówno przez osoby niezrzeszone w żadnym związku kynologicznym bądź (w przypadku hodowli kotów) związku felinologicznym, jak i występują przypadki łamania etyki hodowcy przez członków zrzeszonych np. w ZKwP i prowadzących hodowlę rodowodowych psów1. Pseudohodowle funkcjonują dla zysku finansowego2 i rozmnażane są w nich psy i koty w typie "modnych", popularnych ras.

Termin pseudohodowla został ukuty w środowisku miłośników psów rasowych i zarejestrowanych hodowców na określenie osób, które masowo rozmnażają nierasowe zwierzęta dla zysku. Popularny jest głównie wśród kynologów, osób pracujących w schroniskach dla zwierząt. Najczęściej nazwę stosuje się w odniesieniu do nielegalnych hodowli psów, rzadziej kotów.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pseudohodowla