Rola rolet i żaluzji

cjalnymi prowadnicami, zwijane w kasecie,...A jak dopasować do mieszkania rolety? Zasadniczo trzeba wiedzieć, że jest parę rodzajów rolet. Są te zewnętrzne antywłamaniowe, którymi nie będę się zajmować. Są jeszcze rolety na okna d

Dodane: 03-08-2014 10:07
Rola rolet i żaluzji A jak dopasować do mieszkania rolety? Zasadniczo trzeba wiedzieć, że jest parę rodzajów rolet. Są te zewnętrzne antywłamaniowe, którymi nie będę się zajmować. Są jeszcze rolety na okna dachowe, ze specjalnymi prowadnicami, zwijane w kasecie,...A jak dopasować do mieszkania rolety? Zasadniczo trzeba wiedzieć, że jest parę rodzajów rolet. Są te zewnętrzne antywłamaniowe, którymi nie będę się zajmować. Są jeszcze rolety na okna dachowe, ze specjalnymi prowadnicami, zwijane w kasecie, najpopularniejsze "mini rolety" (cokolwiek to znaczy), oraz rzymskie.

Te ostatnie to bardzo ciekawa opcja, zwłaszcza dla kogoś kto nie może się zdecydować między roletami, a zasłonami. Najczęściej są dość drogie i trzeba je kupić na wymiar, dodają jednak wnętrzu przytulności i elegancji. Mogą być w jasnych odcieniach, wzorzyste, w dowolnym kolorze. Zasłaniają, gwarantując prywatność, ale nie przytłaczają wnętrza. Do każdego mieszkania będą pasować białe, najlepiej z grubszej, naturalnej tkaniny.

Rolety na okna dachowe są jedynym sposobem ich zasłonięcia. Co prawda nikt nam w takie okna nie zagląda, ale światło potrafi przeszkadzać, szczególnie latem. Trudno jest wypoczywać w pomieszczeniu, gdzie są okna dachowe, niczym nie zasłonięte. Żeby dobrać dobre rolety musimy znać producenta naszego okna i dokładny wymiar. Takie rolety możemy kupić na przykład w sklepach internetowych.