przedszkole niepubliczne szczecin

Twoje dziecko musi iść do przedszkola lub żłobka? Sprawdź tutaj:

Ćwiczenia logopedyczne

Dzieci przedszkolne często borykają się z jakimiś problemami z wyraźną mową.
Wprawdzie uważa się, że do pewnego wieku dzieci mają prawo jeszcze mówić niewyraźnie i nie trzeba się tym przejmować, ale są także takie wady wymowy, które powinny być ćwiczone od najmłodszych lat życia, a wówczas dziecko ma szansę na to, że zacznie mówić wyraźnie.
Dlatego w przedszkolu zatrudniony jest również logopeda, który prowadzi zajęcia z dziećmi i jeżeli stwierdzi wystąpienie u któregoś dziecka problemów z mową, to może zlecić jego rodzicom wykonywanie regularnych ćwiczeń logopedycznych z dzieckiem.

Sam stara się również wykonywać z dziećmi takie ćwiczenia.

W przedszkolu organizowane są także zajęcia mające na celu powiększenie zasobu słów używanych przez dziecko.

Słuchanie kaset z obcojęzycznymi rozmówkami

W niektórych przedszkolach prowadzona jest nauka języków obcych.

Najczęściej uczonym językiem jest język angielski, ale może to być też język niemiecki czy włoski w zależności od profilu przedszkola i ustaleń z rodzicami.

W ramach zajęć językowych dzieci mogą słuchać kaset z obcojęzycznymi rozmówkami, fakt, że ich nie rozumieją nie odgrywa tak wielkiej roli, ponieważ chodzi o to, aby dzieci po prostu oswoiły się z językiem.
Puszczane są im także obcojęzyczne piosenki, które dzieci na pewno szybko podchwycą i zaczną śpiewać, a dzięki temu będą nabierały wprawy w wymowie.

Uzupełnieniem dla takich zajęć jest prowadzenie plastycznych zajęć językowych.

Polegają one na kolorowaniu rysunków, na których znajdują się angielskie słówka, przypisane do konkretnych zdarzeń.

Wizyta z dziećmi w kościele

przedszkole niepubliczne szczecin Na prośbę rodziców w przedszkolu może zostać zatrudniony katecheta, który będzie się starał przekazać dzieciom w prosty sposób najważniejsze prawdy wiary chrześcijańskiej.

Zajęcia prowadzone z dziećmi przez katechetę będą polegały na wzbudzeniu w nich wrażenia, że Pan Bóg jest dobrą osobą, której można zaufać i opowiedzieć jej o wszystkim.

Śpiewane będą piosenki religijne i malowane obrazki kojarzące się z omawianą w trakcie zajęć tematyką. Dzieci będą uczone także najprostszych modlitw, takich, które prosto będzie im zapamiętać.
Zdarza się, że przedszkole położone jest bardzo blisko kościoła, wówczas, katecheta razem z przedszkolanką może zabrać dzieci na spacer do kościoła, w trakcie którego będą mogły oswoić się z tym miejscem.
.