Prowadzisz salon kosmetyczny? Dbaj o bezpieczeństwo klientów

silnych leków, jak osoby młode. Dlatego wszystkie artykuły sprzedawane osobom starszym muszą być dostosowane do ich potrzeb. W przeciwnym razie mogą im dużo bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dotyczy to zarówno leków przepisywanych na

Prowadzisz salon kosmetyczny? Dbaj o bezpieczeństwo klientów

Delikatne artykuły medyczne

Osoby starsze wymagają szczególnej opieki. Dzieje się tak dlatego, że najczęściej posiadają one osłabione organizmy i nie są w stanie przyjmować tak silnych leków, jak osoby młode. Dlatego wszystkie artykuły sprzedawane osobom starszym muszą być dostosowane do ich potrzeb. W przeciwnym razie mogą im dużo bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dotyczy to zarówno leków przepisywanych na różne schorzenia, jak i maści oraz środków pielęgnacyjnych. Dlatego najlepsze artykuły medyczne przeznaczone dla osób starszych zawsze posiadają odpowiednie certyfikaty i są opatrzone odpowiednimi opisami. Dzięki temu można nie tylko spokojnie po nie sięgać, ale również przyjmować według wskazań medycznych nawet, jeżeli zgubiona zostanie kartka od lekarza.


Rodzaje środków przeznaczonych do gabinetów kosmetycznych

W gabinetach kosmetycznych potrzebne są różnego rodzaju środki medyczne. W zależności od tego, jakiego rodzaju zabiegi wykonywane są w konkretnym gabinecie kosmetycznym mogą być w nim potrzebne różnego rodzaju strzykawki i igły. Oprócz tego potrzebne będą różnego rodzaju maseczki oraz środki upiększające. Przydawać mogą się również środki do pielęgnacji włosów i skóry oraz paznokci. Wobec tego wyposażenie gabinetów kosmetycznych może być bardzo bogate. Należeć będą do niego fotele i inne meble, na których będzie można wygodnie usiąść podczas robienia zabiegów oraz lustra i odpowiednie narzędzia kosmetyczne. Wszystkie takie części składowe gabinetów kosmetycznych będzie można kupować u tych samych dostawców, którzy zajmą się pełnym wyposażeniem gabinetu kosmetycznego.


Igła chirurgiczna - warto wiedzieć

Igła chirurgiczna - narzędzie chirurgiczne służące do łączenia tkanek przy pomocy nici chirurgicznych, połączenia takie noszą nazwę szwów.

Zazwyczaj igły chirurgiczne są wygięte w kształt łuku - wycinka okręgu (np. 1/2, 3/8, 1/4, 5/8 okręgu), choć ich kształt może być prosty (taką igłą szyjemy ręcznie), istnieją też igły typu "łyżwa" lub igły typu "J". Różnice występują także w wielkości i przekroju, zależnie od tkanki łączonej za pomocą szwów. Łączenie igły z nicią chirurgiczną odbywało się niegdyś poprzez uszko bądź automatyczny zatrzask, w który wkłada się nić (niekiedy spotykamy taką metodę do dziś, choć należy to już do rzadkości).

Igły do szycia skóry są w przekroju trójkątne, niezbyt zagięte i zazwyczaj stosunkowo duże (choć zdarzają się wyjątki). Igły do szycia narządów wewnętrznych mają najczęściej przekrój kolisty i są mniejsze, a także bardziej zagięte, a nawet w kształcie półkola.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ig%C5%82a_chirurgiczna