Pozycjonowanie i AdWords

Dodane: 26-11-2014 11:24
Pozycjonowanie i AdWords Artykuł o tym jaka usługa jest pozycjonowanie chorzów i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała...ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

Pozycjonowanie to proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji witryny w wyszukiwarkach. Generalnie jest to dość nietrudne, aczkolwiek jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy SEO należy wziąć pod uwagę wiele zmiennych takich jak położenie geograficzne gdzie dana witryna zakłada swoją działalność, konkurencje i wiele innych bardziej lub mniej ważnych rzeczy. Tak jak już wspominałem jest to proces, zatem na konkretne efekty musimy poczekać kilka miesięcy. Mamy kilka metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór słów kluczowych to ważna sprawa, gdyż od tego zależy czy nasza strona na daną frazę pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla wprawnego Seo'wca kwestia doboru słów kluczowych to bardzo istotny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, ponieważ jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co może zaowocować brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.