Poradnik o zegarkach

zne z mechanizmem balansowym, o napędzie sprężynowym. Posiadają mocną obudowę, aby wytrzymywać działanie zmiennych warunków morskich. W porównaniu z tradycyjnymi zegarami mechanicznymi, konstrukcja chronometru zawiera szereg no

Poradnik o zegarkach

Zastosowano też nowy rodzaj wychwytu i

Chronometr mechaniczny został skonstruowany w 1759 przez angielskiego stolarza Johna Harrisona.

W nawigacji stosowane były chronometry mechaniczne z mechanizmem balansowym, o napędzie sprężynowym. Posiadają mocną obudowę, aby wytrzymywać działanie zmiennych warunków morskich.

W porównaniu z tradycyjnymi zegarami mechanicznymi, konstrukcja chronometru zawiera szereg nowych rozwiązań. Bęben o zmiennej średnicy, na który nawinięta jest sprężyna, kompensuje spadek siły naciągu towarzyszący odwijaniu sprężyny. Zastosowano też nowy rodzaj wychwytu i zamocowania balansu mniej wrażliwych na drgania z mechanizmem balansowym specjalnej konstrukcji (bimetaliczny włos balansu kompensujący zmiany temperatury).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr


Zegarek jako prezent

Wybór prezentu dla znajomego może okazać się problematyczny, zwłaszcza wtedy, gdy nie znamy go zbyt dobrze, nie wiemy co w szczególności lubi, czy co konkretnie chciałby dostać. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wybór prezentu uniwersalnego, czyli takiego, który zazwyczaj każdemu się podoba. Przykładem może być zakup zegarka. W sklepach z zegarkami istnieje duży wybór tego typu produktów. Możemy z powodzeniem kupić zegarki zarówno dla kobiet, mężczyzn, czy dzieci. Mogą mieć one eleganckie, wyszukane, ozdobne tarcze, albo ze śmiesznymi motywami, czy z innym ulubionym motywem, który nam się podoba. Warto pomyśleć o zegarku, jeśli nie będziemy mieli pomysłu, co kupić na prezent.


Czas Koncepcje czasu- opis z Wikipedii

Czas może być rozumiany jako:

W fizyce klasycznej jest samodzielną wielkością niezależną od innych wielkości biegnącą w takim samym rytmie w całym Wszechświecie. W mechanice relatywistycznej czas stanowi czwartą współrzędną czasoprzestrzeni, jego upływ zaś zależy od obserwatora i jest różny dla różnych obserwatorów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas