Ogólnie o technikach grzewczych

tylko na zaoszczędzenie pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie własnego domu, ale również korzystnych z punktu widzenia ochrony środowiska. Pompy ciepła czy instalacje rekuperacji stają się również coraz bardziej popularne w obie

Ogólnie o technikach grzewczych pompy ciepła gdańsk

Nowatorskie rozwiązania w dziedzinie ogrzewnictwa

Od kilku lat wielką popularnością wśród osób rozpoczynających budowę domu cieszą się wszelkie instalacje ogrzewnicze pozwalające nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie własnego domu, ale również korzystnych z punktu widzenia ochrony środowiska. Pompy ciepła czy instalacje rekuperacji stają się również coraz bardziej popularne w obiektach budowlanych innych, niż domy jednorodzinne.

Często korzystają z nich również ludzie planujący modernizację instalacji ogrzewniczej w domu czy budynku innego rodzaju. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju usługi stają się z roku na rok coraz tańsze i powszechniejsze a firm zajmujących się montażem tego typu instalacji ciągle przybywa.


Krótko o energii alternatywnej - Wikipedia

Energia alternatywna ? energia pozyskiwana metodami innymi niż podstawowe sposoby uzyskiwania energii, czyli spalanie paliw kopalnych lub rozszczepienie jąder atomów.

W kategorii energia alternatywna mieści się: kategoria energii odnawialnej opartej na odnawialnych źródłach energii, jak również energia z nowych, dotychczas niewykorzystywanych źródeł energii takich jak np. hydrat metanu.

Technologie, które dzisiaj są akceptowalne, takie jak pompy ciepła czy ogniwa paliwowe, zanim stały się takimi, musiały uzyskać odpowiedni do zaakceptowania koszt przetwarzania energii. Podobny proces obniżania kosztów ma teraz miejsce z samochodami na wodór, samochodami na sprzężone powietrze, a w przyszłości może objąć też syntezę termojądrową z zimną fuzją włącznie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_alternatywna


Jak dobrać pompę ciepła? Podpowiada Wikipedia

Pompa ciepła uzyskuje największe skuteczności energetyczne w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym (ogrzewanie podłogowe). Nowo budowany obiekt powinien posiadać świadectwo energetyczne, z którego można skorzystać przy doborze mocy pompy ciepła. Moc pompy ciepła dobiera się w oparciu o projektowe obciążenie cieplne budynku. Zapotrzebowanie na ciepło dla domu zależy od wielu czynników jak powierzchnia budynku, budowa ścian, ilość i rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych i wiele innych.

Przy projektowaniu systemów grzewczych z pompą ciepła mamy do wyboru kilka rozwiązań:

system monowalentny ? pompa jest jedynym urządzeniem grzewczym;
system biwalentny alternatywny ? w systemie pracują dwa urządzenia; po osiągnięciu określonej temperatury zewnętrznej pompa wyłącza się i włącza się drugie urządzenie np. kocioł gazowy lub olejowy;
system biwalentny równoległy ? w systemie pracują dwa urządzenia; po osiągnięciu określonej temperatury zewnętrznej włącza się drugie urządzenie i od tej pory obydwa urządzenia pracują równocześnie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła