O nieruchomościach raz jeszcze

Dodane: 04-07-2014 07:04
O nieruchomościach raz jeszcze Własne lokum jest marzeniem wielu młodych ludzi, którzy chcą wreszcie posiadać swoje cztery kąty. Jednak nabycie nieruchomości jest skomplikowaną procedurą - wielu bierze kredyt hipoteczny (którego nie dostaje się "od ręki"), wielu trudno jest podjąć właściwą decyzję - mieszkanie na rynku wtórnym, czy pierwotnym? Jeśli...Własne lokum jest marzeniem wielu młodych ludzi, którzy chcą wreszcie posiadać swoje cztery kąty. Jednak nabycie nieruchomości jest skomplikowaną procedurą - wielu bierze kredyt hipoteczny (którego nie dostaje się "od ręki"), wielu trudno jest podjąć właściwą decyzję - mieszkanie na rynku wtórnym, czy pierwotnym?

Jeśli wiemy już jakiego lokalu chcemy (metraż, lokalizacja, itp), to musimy wybrać - czy chcemy mieszkania z rynku wtórnego, czy też od dewelopera?

Przyjrzyjmy się minusom i plusom obu rozwiązań. Za rynkiem wtórnym zdecydowanie przemawia koszt - takie nieruchomości najczęściej są zdecydowanie tańsze, zajmują też dogodne lokalizacje. Jednak mają wady - stare budownictwo, które czasami nie spełnia obecnych norm i duża kwota z czynszu idzie na remont, czy również stan lokalu - zdarza się że trzeba robić remont generalny, łącznie z infrastrukturą i wymianą okien. Ostatecznie może wyjść, że atrakcyjne cenowo mieszkanie na rynku wtórnym, nie jest już tak tanie. Sprawa lokalizacji to odrębny temat, ale nieruchomości znajdujące się dalej od centrum, także mogą być atrakcyjne, jeżeli komunikacja jest dobra - blisko przystanek autobusowy, dużo linii i dobry dojazd, to kwestie, które trzeba przemyśleć.

Mieszkania na rynku pierwotnym wymagają najczęściej wykończenia, ale nie trzeba ingerować w instalacje i inne kosztowne rzeczy. Często jest bezpieczniej na takich osiedlach, nie ma też ryzyka patologicznego sąsiedztwa. Często lokatorami takich mieszkań są młode rodziny, z małymi dziećmi.

Podsumowując - nie jest to łatwa sprawa, ponieważ każdy ma inne wymagania i priorytety. Warto dobrze przemyśleć, na czym nam najbardziej zależy. mieszkania łódź sprzedaż
Wpis inspirowany jest również mieszkania łódź
Podobny temat również mieszkania sprzedaż łódź
Na temat mieszkania łódź to też niezłe info
Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: mieszkania łódź sprzedaż - moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały.