Medycyna niekonwencjonalna i jej podział

http://klinikabiorezonansu.pl
Akupresura ? leczenie uciskiem określonych miejsc ciała Akupunktura ? leczenie igłami wbijanymi w określone miejsca na ciele Apiterapia ? leczenie produktami pszczelimi Aromaterapia ? leczenie naturalnymi olejkami eterycznymi Bioenergoterapia ? leczenie bioenergią Koloroterapia ? leczenie kolorami Fitoterapia ? leczenie ziołami (ziołolecznictwo) Hipnoterapia ? leczenie hipnozą Homeopatia ? leczenie zdynamizowanymi roztworami wodnymi danej substancji najczęściej pochodzenia roślinnego lub mineralnego Irydologia ? diagnozowanie stanu zdrowia na podstawie wyglądu tęczówki oka Klawiterapia ? leczenie pobudzające klawikami na strefy, punkty i receptory biologicznie czynne Litoterapia ? leczenie za pomocą minerałów Osteopatia ? metoda, w której badanie manualne wykorzystywane jest do stawiania diagnozy i leczenia chorych Ortopatia ? leczenie oparte na samoregeneracyjnych mechanizmach organizmu Sylwoterapia ? leczenie poprzez pobudzenie organizmu do samoleczenia poprzez przebywanie przy drzewach i krzewach Chiropraktyka ? leczenie poprzez manipulację kręgosłupem Radiestezja ? likwidacja jednostek chorobowych za pomocą wahadeł Urynoterapia ? leczenie moczem Metoda Aleksandra Metoda Feldenkraisa Metoda Batesa ? metoda reedukacji, leczenia, wzrokuŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_niekonwencjonalna

Plusy medycyny alternatywnej

Medycyna alternatywna w większości z nas budzi negatywne skojarzenia. Może być to spowodowane informacjami, które pojawiają się w mediach i budują w nas błędny obraz. Warto więc zainteresować się tym tematem i dokonać własnej oceny.
Medycyna alternatywna obejmuje swoim zasięgiem bardzo szeroki zakres dziedzin, w związku z czym możemy wybrać te, które są zgodne z naszymi potrzebami i przekonaniami.
Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, iż w skład medycyny niekonwencjonalnej wchodzą takie metody jak fitoterapia, czyli leczenie ziołami oraz apiterapia, czyli leczenie produktami pszczelimi.

Wykorzystują one naturalne składniki wykorzystywane w leczeniu przez naszych przodków, więc warto może zainteresować się nimi w czasach powszechnego wykorzystywania antybiotyków i innych leków.

O medycynie niekonwencjonalnej

http://klinikabiorezonansu.pl
Medycyna niekonwencjonalna ? metody leczenia wcale lub słabo akceptowane przez medycynę opartą na badaniach naukowych. Zalicza się do niej zarówno metody leczenia, które w opinii większości lekarzy są bezwartościowe1 (np. bioenergoterapia), jak i takie, których pewne elementy zaadaptowano do medycyny głównego nurtu (np. akwaterapia i fitoterapia)potrzebny przypis.

Część metod leczenia zaliczanych do medycyny niekonwencjonalnej ma swoje źródło w wielowiekowej tradycji (np.

akupunktura, medycyna ludowa), a inne powstały stosunkowo niedawno (np.
homeopatia i bioenergoterapia). Synonimy: medycyna alternatywna2, holistyczna (całościowa), komplementarna, naturalna; paramedycynaŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_niekonwencjonalna.