Moda i użyteczność w jednym

ubi chaotycznie zorganizowaną przestrzeń i ogólne wrażenie nieporządku. Nie mówię tutaj o schorzeniu zwanym OCD, ale o ogólnym porządku i organizacji. Jeżeli należysz do ludzi wolących uporządkowane rzeczy to zapewne walczysz o

Dodane: 31-03-2016 03:07
Moda i użyteczność w jednym Czy są przydatne? Na pewno dla osób dbających o porządek i modę. Oprócz tego w sieci jest bardzo dużo różnych innych modnych pomysłów dla lubiących porządek.

Dla perfekcjonisty

Nie każdy lubi chaotycznie zorganizowaną przestrzeń i ogólne wrażenie nieporządku. Nie mówię tutaj o schorzeniu zwanym OCD, ale o ogólnym porządku i organizacji.

Jeżeli należysz do ludzi wolących uporządkowane rzeczy to zapewne walczysz o dobrą organizację na każdej płaszczyźnie: zawodowej, prywatnej oraz przestrzennej. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ, aby dobrze zorganizować sobie np. miejsce w szafie należy zainwestować w różne rozwiązania- dodatkowe półki, pudełka czy woreczki na buty.

Kto powiedział, że utrzymać porządek jest łatwo? Jednak komfort przebywania w dobrze zorganizowanej przestrzeni wynagrodzi wydane pieniądze.


Przechowywanie i pakowanie butów

Pakowanie butów może być najbardziej problematyczną sprawą w całym procesie przygotowywania się do wyjazdu. W większości przypadków pakujemy buty wizytowe lub te bardziej eleganckie, wiec włożenie ich razem z ciuchami bez żadnej ochrony odpada. Delikatne wykończenie drogich butów może ulec zniszczeniu w takiej podróży, a worek foliowy nie pomoże ich ochronić. Najlepszym wyjściem byłoby mieć osobny plecak, czy też torbę na parę butów, ale to rozwiązanie jest niepraktyczne.

Można pokusić się o zakup futerału na buty, który wykonany jest z grubego materiały, który ochroni nasze obuwie przed zniszczeniem. Takie futerały nie są drogie, a z pewnością inwestycja w nie pomoże ograniczyć wydatki na nowe buty. Taki futerał sprawdzi się również świetnie w szafie, aby buty nie kurzyły się niepotrzebnie.


Porządki w garderobie

Brak miejsca w szafie to zazwyczaj wynik słabej organizacji miejsca zarówno w ciuchach jak i całym mieszkaniu. Wyrzucanie części ubrań i butów to skuteczna metoda, ale nie jedyna, aby zyskać trochę przestrzeni. Brak miejsca na wieszanie nowych ubrań można obejść stosując zwykłą zawleczkę od puszki. Wystarczy są przewlec przez hak w wieszaku i kolejny wieszak powiesić w oczku zawleczki. W ten sposób można podwoić albo i potroić miejsce na wiszące ciuchy w szafie.

Składanie ciuchów w kostkę to nie jedyna metoda na ich przechowywanie, jeżeli ciuchy nie są bardzo wrażliwe i delikatne można je zawinąć w rulon i w ten sposób odzyskamy trochę miejsca na półkach i w komodach. Krawaty czy apaszki można przechowywać w woreczkach materiałowych, aby się nie poplątały z resztą ciuchów czy rzeczy. dzięki kilku trikom można zrobić porządki nie wyrzucając niczego, co przecież może się jeszcze przydać.