listwy ozdobne

Szukasz ciekawego wykończenia na ściany w Twoim pokoju? Co powiesz na listwy ozdobne? Zajrzyj tutaj:

Styl klasyczny i materiały

listwy ozdobne
Styl ten wyraża się również przez wybór stonowanych barw ? w palecie brązowej, beżowej, kremowej, ale także bieli czy szarości ? dotyczy to głównie ścian i mebli. W przypadku tkanin gama barw poszerza się o kolor niebieski, turkusowy, zielony.
Złoto i srebro stosuje się raczej w małych dawkach, aby uniknąć efektu jarmarczności.

Wybiera się naturalne, solidne i dobre jakościowo materiały, takie jak szlachetne gatunki drewna, kamień, perskie dywany, skóra.

Istotną rolę w budowaniu klimatu wnętrza odgrywają także tkaniny i tapety, najczęściej w jasnych, pastelowych kolorach i w drobne, nienarzucające się wzory.Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html

Pomysł na ciekawy biznes

Okazuje się, że współcześnie niewiarygodnie wiele osób poważnie myśli o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, co wynika z kilku faktów. Przede wszystkim, pozwala ona zarobić znaczne więcej w ciągu miesiąca, aniżeli tradycyjny etat. Ponadto, właściciel firmy ma pełną autonomię w podejmowaniu decyzji zawodowych.

Niestety, ale znalezienie takiej branży, w której działa niewiele firm w porównaniu do popytu graniczy z cudem.

Sztukateria może być szansą dla odważnych młodych biznesmenów, którzy nie boją się inwestować pieniędzy w nietypową działalność gospodarczą. W dzisiejszych czasach stosunkowo wiele osób pragnie udekorować swoje wnętrza właśnie przy wykorzystaniu tej techniki.

Warto wiedzieć

Klasycyzm (z łac.
classicus ? doskonały, pierwszorzędny, wzorowy, wyuczony) ? styl w muzyce, sztuce, literaturze oraz architekturze odwołujący się do kultury starożytnych Rzymian i Greków. Styl ten nawiązywał głównie do antyku.

W Europie tzw.

?powrót do źródeł? (klasycznych) pojawił się już w renesansie ? jako odrodzenie kultury wielkiego Rzymu.

Jako styl dominujący epoki wpływał na kształt innych nurtów kulturowych okresu jak manieryzm, barok, rokoko.

Trwał do końca wieku XVIII, w niektórych krajach do lat 30. następnego stulecia, a nawet dłużej.
Zmodyfikowany klasycyzm przeradzał się czasem w eklektyzm końca XIX wieku.
Klasycyzm jako styl panował w epoce oświecenia.
Najpełniejszy rozkwit klasycyzmu nastąpił w I poł.
XVIII wieku.
W dziedzinie literatury swoisty kres klasycyzmu przyniosła walka klasyków z romantykami. Zauroczenie klasyczną harmonią pojawiało się wielokrotnie, także w XX wieku, pod postacią neoklasycyzmu (w literaturze, w architekturze), a następnie wśród artystów awangardowych, np. u Picassa. Klasycyzm w Polsce bywa też zwany stylem stanisławowskim (od króla Stanisława Augusta Poniatowskiego).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasycyzm.

Widok do druku:

listwy ozdobne