Darmowa woda do podlewania trawnika

nalizacji. Jeśli będzie jej za dużo mogą się pojawić problemy z przepustowością miejskiej kanalizacji. Dobrym pomysłem - zwłaszcza na osiedlach domków jednorodzinnych jest gromadzenie...Z uwagi na to, że w naszym kraju nie mamy p

Dodane: 03-07-2014 09:37
Darmowa woda do podlewania trawnika szambo ekologiczne
Z uwagi na to, że w naszym kraju nie mamy pustynnego klimatu trzeba jakoś zagospodarowywać wodę deszczową. Jest to istotne zwłaszcza w miastach gdzie cała woda z opadów jest odprowadzana do systemu kanalizacji. Jeśli będzie jej za dużo mogą się pojawić problemy z przepustowością miejskiej kanalizacji. Dobrym pomysłem - zwłaszcza na osiedlach domków jednorodzinnych jest gromadzenie...Z uwagi na to, że w naszym kraju nie mamy pustynnego klimatu trzeba jakoś zagospodarowywać wodę deszczową. Jest to istotne zwłaszcza w miastach gdzie cała woda z opadów jest odprowadzana do systemu kanalizacji. Jeśli będzie jej za dużo mogą się pojawić problemy z przepustowością miejskiej kanalizacji.

Dobrym pomysłem - zwłaszcza na osiedlach domków jednorodzinnych jest gromadzenie deszczówki w specjalnych zbiornikach. Takie rozwiązanie ma kilka znaczących zalet. Po pierwsze nie trzeba tej wody spuszczać do kratek kanalizacyjnych. Po drugie po zgromadzeniu w zbiorniku może ona zostać wykorzystana - na przykład do podlewania ogrodu lub trawnika w suche dni.

Dzięki zebraniu wody spływającej z dachów podczas opadów deszczu można zaoszczędzić znaczne pieniądze - w końcu woda z wodociągów miejskich jest dość droga. No i na koniec zostaje oczywiście kwestia ekologii.

Dzięki temu, że dość czysta woda deszczowa jest odbierana poprzez system rynien zamiast lać się wprost na ulice czy posesje (gdzie się zanieczyszcza) oszczędzamy nie tylko na wodzie do podlewania ale również w większej skali oszczędzamy energię jaka musiała by zostać zużyta przy oczyszczaniu tej wody w oczyszczalni miejskiej. ekologiczne oczyszczalnie
Więcej informacji także tutaj przydomowa oczyszczalnia ścieków
- tekst jest OK
ekologiczne oczyszczalnie przydomowe - to całkiem niezłe
Wpis inspirowany jest również