Czy warto pożyczać?

a niskich zarobków....Większość instytucji finansowych nie daje możliwości wzięcia pożyczki, jeżeli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie. Bardzo ciężko jest też o kredyt po założeniu pierwszej firmy - zazwyczaj t

Dodane: 14-09-2014 09:14
Czy warto pożyczać? Pożyczki pod zastaw są dobrą formą szybkiego pożyczania. prezentujemy informacje związaną z tematem pożyczek.

Pożyczanie

Spora część Polaków nie może wziąć kredytu. I to nie z powodu za niskich zarobków....Większość instytucji finansowych nie daje możliwości wzięcia pożyczki, jeżeli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie.

Bardzo ciężko jest też o kredyt po założeniu pierwszej firmy - zazwyczaj trzeba czekać minimum rok, a ilość dokumentów, których wymaga bank, potrafi zniechęcić. Jeszcze gorzej jest, jeśli jest się udziałowcem w spółce.


Jak pożyczać w banku?

Jak wziąć pożyczkę i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było uzyskać poradę - udaj się do doradcy. Jednak, wielu ludzi ufając doradcom finansowym, podjęło błędne decyzje.

Jeżeli posiadamy do ulokowania oszczędności, jednak kompletnie nic nie wiemy o bankowości i lokatach, to udajemy się do specjalisty po poradę. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie zagwarantuje, że wybierzemy najbezpieczniejszą opcję. Jednak, okazało się, że doradcy nie działają na korzyść klientów. Wciskają produkty, z których nalicza im się najlepsza prowizja, często nie informując o tym, czym ryzykuje klient. W efekcie wielu ludzi straciło swoje oszczędności.


Pożyczanie w banku

Podsumowując - firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o kredyt będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi przedsiębiorstwa. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi ludzie mogli rejestrować firmy i inwestować w swój biznes, go rozwijając, potrzebny jest dostęp do kapitału. Mało kto ma wystarczające środki, jest to zbyt trudna do pokonania bariera. Często niestety kończy się to zaciągnięciem pożyczki w wątpliwym miejscu, z niesamowicie wysokim oprocentowaniem. Nie powinno tak być, jednak nie zanosi się, na zmianę zasad przez banki. Wręcz przeciwnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.