Czemu warto wybierać naturalne kosmetyki

k samo jak chemia domowa, kosmetyki również mogą wywoływać podrażnienia i uczulenia. Dermatolodzy polecają używanie mydeł bezzapachowych lub wysokiej jakości tylko i wyłącznie z naturalnymi olejkami, które mają dodatkowo działanie

Czemu warto wybierać naturalne kosmetyki Kosmetyki oraz mydła to ważna sprawa w życiu. Z tego powodu dobrze jest zadbać, aby kosmetyki były nie uczulające, a mydła wysokiej jakości np. .

Zastępstwo dla chemicznych kosmetyków

Tak samo jak chemia domowa, kosmetyki również mogą wywoływać podrażnienia i uczulenia. Dermatolodzy polecają używanie mydeł bezzapachowych lub wysokiej jakości tylko i wyłącznie z naturalnymi olejkami, które mają dodatkowo działanie zdrowotne. Olejek herbaciany działa pie razy silniej od penicyliny dlatego mydło z takim olejkiem może być bardzo pomocne przy problemach skórnych: zwłaszcza przy trądziku. Oczywiście sprawa nie tyczy się tylko mydeł; żele pod prysznic, szampony. Wszystko to warto przejrzeć i przeczytać skład- jeżeli tylko jakaś substancja nas zaniepokoi można przeszukać Internet w poszukiwaniu wiedzy na temat danego składnika.


Olejek eteryczny - definicja

Olejki eteryczne są od tysięcy lat stosowane jako specyfiki medycyny naturalnej, kosmetyki i dermatologii. Stosuje się je szeroko w aromaterapii, jednak nie są traktowane jak typowe leki przez lekarzy i farmaceutów. Wiąże się to z faktem, że są niezwykle skomplikowanymi mieszaninami do kilkuset różnorodnych związków chemicznych o nie zawsze całkowicie znanej i często zmiennej zawartości. To sprawia, że jednoznaczne potwierdzenie rzeczywistej biologicznej aktywności poszczególnych olejków naturalnych lub ich mieszanin jest trudne. W wielu wypadkach zostało potwierdzone (zobacz np. maść tygrysia).

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Olejek_eteryczny


Definicja mydelniczki w Wikipedii

Mydelniczka ? pojęcie używane w dwóch znaczeniach:

naczynie łazienkowe na mydło w postaci stałej (w kostkach) lub do rozrabiania mydła do golenia (mydelniczka łazienkowa)
pojemnik używany do przechowywania mydła w kostce, w szczególności w transporcie osobistym (mydelniczka podróżna).
Współcześnie najczęściej mydelniczki wykonywane są z tworzywa sztucznego barwionego lub przezroczystego. Spotyka się też mydelniczki ceramiczne, szklane, gumowe lub chromowane.

Mydelniczka łazienkowa może mieć też postać otwartego pojemnika, wklęsłego na tyle, aby położone tam mydło nie wyślizgnęło się. Mydelniczki takie wsparte są na występach umożliwiających ustawienie na umywalce, niekiedy posiadają też uchwyt. Formę mydelniczki stanowi też zamocowana w pobliżu umywalki odpowiednio ukształtowana półeczka.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mydelniczka